TR EN AR

Projenin Tanıtımı Ve Kapsamı

Ülkelerin ekonomik ve siyasal alandaki gücünü belirleyen unsurlarından biri olan savunma sanayiinde, dünyada yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak değişime, yeniliğe ve modernizasyona sürekli olarak ihtiyaç duymaktadır.

Ülkemizin de jeopolitik yapısı nedeniyle maruz kaldığı tehditler; her türlü tehdide karşı caydırıcılık sağlayacak savunma teknolojilerine olan ihtiyacımızı artırmaktadır.

Amacı

Yarı otomatik yivli keskin nişancı tüfeği uzak mesafelerde bulunan hedeflere atış yapabilme, doldur boşalt süresinin kısaltılması ile yüksek ateş gücünün sağlanması ve hızlı nişan alma hareketli hedeflerde etkinlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Türü

Gaziantep ilinde mevcut olan savunma sanayisinin ilk yatırımı ile bölgeye gelişimini teşvik edecek örnek bir oluşum sağlanarak benzeri diğer yatırımların teşvik edilmesi ve tüm ülkede savunma sanayisi alanında markalaşmasına ve kümelen ilmesine katkı sağlanması da hedeflenmektedir.

Uygulama Yeri ve Alanı

Projenin uygulama alanı Gaziantep ilinde Şehitkamil ilçesine bağlı 5. Organize Sanayi bölgesinde ülkemiz bölgesel ilk yatırımını gerçekleştirme arzusundayız bölgesel Savunma Sanayi Teşvik edecek olan firmamız yeni yatırımcılara örnek olacak 10.000 mt2 bir alanda 6215 mt2 kapalı alana sahip bir fabrikada faaliyetini ile Endüstri 5.0 uygulayarak savunma mili ve yerli yüksek kalibre ürünlerin Ar-Ge sini tamamlayıp üretim geçişini sağlayacaktır. Öncelikle kendi Milli ordusuna hizmet ederek olan Si Ri Savunma Sanayi A.Ş yurt dışında ülkemizi temsil edecek ürün anlayışı ortaya koyup ülke ekonomisine hizmet edecektir.

Hedef Aldığı Kitle ve/veya Bölge

Projenin hedef aldığı kesim, Öncelikle savunma sanayinde Gaziantep ilk savunma yatırımını faaliyete geçirmek, ayrıca öngörülen yatırım ile diğer makine ekipman üreticisi firmalar da hedef kitle olarak öngörülmektedir. Aynı zamanda bu silah güvenlik güçleri ile silahli kuvvetlerimizin milli muhabere silahı olarak kullanılması öngörülmektedir. Ayrıca bazı ülkelerde avcılıkta kullanılan 338 Yarı Otomatik Keskin Nişancı Tüfeği avcılık ve doğa sporlarına meraklı kişilere daha iyi bir deneyim sunma gayesi de bulunmaktadır.

Proje Sahibi Kuruluş ve Yasal Statüsü, Yürütücü Kuruluş

Proje Yürütücü kuruluşu olan, Si Ri Savunma Sanayi Anonim Şirketi 05 Kasım 2022 tarihinde kuruluş izni alarak Türkiyenin ilk Gaziantep bölgesel Savunma Sanayi yatırımıdır. 6215 mt2 metrekare kapalı alan olmal üzere toplam 10.000 metrekare parsel üzerinde çalışmalarına başlamıştır ve çalışmalarını başarıyla da sürdürmektedir. ARGE faaliyetleri ise Gazinatep Üniversitesi Teknoloji Geliştirme ile yürütülmesi düşünülmektedir..

#Milli
Mücadele

Geleceğimizi güçlü kılmak için
var gücümüzle çalışıyoruz.

sirisavunmasanayi

İletişim Formu

sirisavunmasanayi

Projelerimiz

Projelerimizi Detaylı İncelemek İçin tıklayınız...

Devamını Oku
sirisavunmasanayi

Proje Galerimiz

Proje Galerimizi Detaylı İncelemek İçin tıklayınız...

Devamını Oku
sirisavunmasanayi

Basın Bülteni

Basın Haberlerimizi Detaylı İncelemek İçin tıklayınız...

Devamını Oku